OKURKEN ÇALIŞMAK

Özellikle lisansüstü çalışmalarını yürütmek için Türkiye’deki bir yüksek lisans ya da doktora programına kayıtlı uluslararası öğrenciler, çalışmalarıyla ilgili bilimsel projelerde araştırmacı olarak çalışabilmektedirler. Bazı vakıf üniversiteler de lisansüstü öğrencileri tam burslu olarak kabul etmekteler ve bu bursun karşılığında öğrencilere asistanlık görevleri verebilmektedirler. Lisans öğrencileri ise çoğunlukla kısmi zamanlı bir işte ders takvimlerinin elverdiği ölçüde çalışma olanakları bulabilirler.

Öğrencilik hayatınızda bir yandan da çalışmak gibi bir planınız varsa, öncelikle bilmeniz gereken şey, öğrenci ikamet izninizin tek başına çalışma iznini kapsamadığıdır. Bu sebeple, öğrenciliğiniz sırasında çalışmak istiyorsanız, öncelikle çalışma izni almanız gerekecektir. Çalışma izninin kısa süreli, süresiz, bağımsız çalışma gibi farklı türleri vardır ve Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir

10 Yılda Diploma Education

Firmamız 10 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim danışmanlığı alanında faaliyet göstermektedir. Çeşitli ülkelerin yükseköğrenim sistemine dair merak edilen her türlü konu uzman kadroları tarafından öğrencilere aktarılır.

0

Üniversite

0

Öğrenci

0

Ülke

0

Kabul Garantis
×