YURT HİZMETLERİ

Devlet Yurtları ve Üniversite Yurtları

Türkiye’deki devlet yurtlarının tamamı ve üniversite yurtlarının neredeyse tümü kadın ve erkek öğrenciler için ayrı ayrıdır. Odalarda kalan öğrenci sayısı değişken olmakla beraber, ücret tarifeleri genellikle odada kalan kişi sayısına bağlı olarak artabilir ya da azalabilir.

Oda ve ortak kullanım alanlarında bir öğrencinin ihtiyacı olabilecek her mobilya öğrencilere hazır olarak sunulur. Yurtlarda tüm öğrencilerin erişimine açık kablolu/kablosuz internet hizmeti bulunur. Bazı yurtların kendi kafeteryası vardır ve buralarda genellikle kahvaltı ve akşam yemek verilir. Televizyon odası, çalışma odası, mutfak gibi ortak alanlar da öğrencilerin kullanımına açıktır.

KYK tarafından işletilen yurtların aylık ücretleri 2020 yılı için 215 TL ile 340 TL arasında değişmektedir. Üniversite yurtlarının ücretleri ise her üniversitede ve konaklanan odanın fiziki özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu konuda en güvenilir ve en güncel bilgiyi başvuracağınız üniversitenin internet sayfasını ziyaret ederek edinebilirsiniz.

10 Yılda Diploma Education

Firmamız 10 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim danışmanlığı alanında faaliyet göstermektedir. Çeşitli ülkelerin yükseköğrenim sistemine dair merak edilen her türlü konu uzman kadroları tarafından öğrencilere aktarılır.

0

Üniversite

0

Öğrenci

0

Ülke

0

Kabul Garantisi
×